Alsóörs – Nagy érdeklődés mellett zajlott az idén is a Mikulás futás

Célba érkezés, ahogy a nagyoknál - Az első és második osztályos fiúk 800 méteres távján a csopaki Lukács Botond volt a leggyorsabb - Fotó: Győrffy Árpád

Kis híján részvételi csúcsot döntöttek a 8. alkalommal megrendezett Alsóörsi Mikulás futáson szombaton. Bár az indulók száma eggyel elmaradt a 2016-os 238-tól, jelentősen meghaladta a tavalyit.

Mint Gurdon Évától, a rendezvény kitalálójától és főszervezőjétől megtudtuk, a 250 előzetesen regisztráló futóból 237-en el is jöttek, le is futották a kiválasztott távot, s ez mindenképpen rekordot jelent. A helyi indulókon kívül Lovasról, Felsőörsről, Szentkirályszabadjáról, Csopakról, Paloznakról, Balatonfüredről, Nemesvámosról, Balatonfűzfőről, Litérről, Papkesziről, Márkóról, Gyulafirátótról, Hidegkútról, Veszprémből, Herendről, Peremartonból, Csetényből, Budapestről, Gödről és Győrből érkeztek résztvevők.

A versenyen az idén is négy távon lehetett indulni. A négyszáz métert a papa-mama kategóriában indulóknak és az ovisoknak, a 800 méter az alsósoknak, az 1500 métert a felsősöknek ajánlották, a korosabb Mikulások és krampuszok pedig 4700 méteren mérhették össze képességeiket. A 14 kategóriában az alábbi eredmények születtek – a nevek mellett a rajtszámok.

Mama kategória
1. Hoóz Rebeka (410) Alsóörs, 2. Rásky Fanni (433) Alsóörs, 3. Hoffer Marianna (431) Alsóörs

Papa kategória
1.Kovács Zoltán (463) Alsóörs

Ovis lányok
1. Csorja Fanni (427) Balatonfüred , 2. Fazeka Emma (406)Veszprém, 3. Nagy Karpiniak Janka (424) Göd

Az ovis lányok rajtja – sok szülő, nagyszülő is együtt futott velük – Fotó. Győrffy Árpád

Ovis fiúk
1. Esső Gergő (452) Szentkirályszabadja, 2. Simon Boldizsár (476) Lovas, 3. Borszéki Gábor (453) Csopak

Az ovis fiúk rajtja – balról a későbbi győztes, Esső Gergő a 452-es rajtszámmal – Fotó:Győrffy Árpád

1-2. osztály lányok
1. Szemán Dorka (809) Veszprém, 2. Sótonyi Júlia (817) Veszprém, 3. Császár Karolina (837) Paloznak

Az első és második osztályos lányok rajtja – A 809-es rajtszámmal futó Szemán Dorga tavaly az ovisok között lett a legjobb, most ebben a kategóriában – Jobbról a Mikulás és a mikrofonnal Gurdon Éva – Fotó: Győrffy Árpád

1-2. osztály fiúk
1. Lukács Botond (875) Csopak, 2. Herku Levente (857) Nemesvámos, 3. Ihász Bence (872) Márkó

Az első és második osztályos fiúk rajtja. A 875-ös számmal a címképen is látható Lukács Botondnak már a rajtja is jó volt – Fotó: Győrffy Árpád

3-4. osztály lányok
1. Ilowski Zolna (818) Veszprém, 2. Horváth Lora (820) Litér, 3. Csalló Borbála (827) Csopak

A haramadik és negyedik osztályos lányok kategóriájában a veszprémi Ilowski Zolna volt a leggyorsabb – a képen Hebling Zsolt polgármestertől kapja az aranya érmet – Fotó: Győrffy Árpád

3-4. osztály fiúk
1. Sinka Dániel (864) Gyulafirátót, 2. Csima Alex (850) Balatonfüred, 3. Simon Lóránd (877) Lovas

A harmadik és negyedik osztályos fiúk rajtja – a Mikulás előtt a későbbi győztes, Sinka Dániel – Fotó: Győrffy Árpád

5-6. osztály lányok
1. Vajthó Barbara (1504) Veszprém, 2. Herku Petra (1506) Nemesvámos, 3. Fekete Elizabet (1503) Veszprém

Az ötödik és hatodik osztályos lányok közül a veszprémi Vajthó Barbara volt a leggyorsabb – Fotó: Győrffy Árpád

5-6. osztály fiúk
1. Eichberger Máté (1551) Veszprém 2. Kuti-Hajdufy Lóránd (1560) Veszprém 3. Ódor Máté (1554) Paloznak

Az ötödik és hatodik osztályos fiúk rajtja – középen a későbbi győztes, Eichberger Máté – Fotó: Győrffy Árpád

7-8. osztály lányok
1. Rédling Renáta (1500) Márkó, 2.Szemán Kata (1552) Veszprém, 3. Gábor Viola (1511) Balatonfüred

7-8. osztály fiúk
1. Balogh Attila (1552) Csetény, 2. Felber Farkas (1557) Veszprém, 3. Kölcsei Márton (1562) Veszprém

A hetedik és nyolcadik osztályos fiúk rajtja – egyben ez lett a befutási sorrend is – Fotó: Győrffy Árpád

Mikulás kör nők
1. Brassay Réka (4705) Veszprém, 2. Szemán Kitti (4701) Veszprém, 3. Buriánné Káldosi Éva (4736) Veszprém

Mikulás kör férfiak
1. Felber Balázs (4761) Veszprém, 2. Burián András (4755) Veszprém, 3. Molnár Máté 4763) Veszprém

A Mikulás kör rajtja – Női kategóriájában a győztes Brassay Réka (jobbról kékben) az idén a dobogón helyet cserélt a tavalyi győztessel, Szemán Kittivel (jobbról pirosban)- Mellettük jobbról a férfi kategória győztes, Felber Balázs, mögöttük pedig a férfiaknál második helyen végző Burián András – Fotó: Győrffy Árpád

A Mikulás körön három 14 év alattit külön is díjaztak a 4700 méteres táv teljesítéséért:
Szigeti Dominik (4750) Veszprém, Simon Bence (4774) Lovas, Katona Arnold Veszprém (4776)

Sokan segítettek, hogy az idén is legyen megfelelő mennyiségű étel, ital a nevezési díj mentes versenyen – Fotó: Győrffy Árpád

Aki éppen nem futott, kisvonattal is bejárhatta a falut – Fotó: Győrffy Árpád

A Mikulás krampuszt is talált magának a futók között – Fotó: Győrffy Árpád

A krampusznak természetesen farka is volt – Fotó: Győrffy Árpád

Az idén is volt közös bemelegítés, de volt aki a mozgás helyett inkább a gazdi kabátját választotta – Fotó: Győrffy Árpád

A program megrendezésébe és a szükséges feltételek biztosításába az idén is bekapcsolódott az alsóörsi önkormányzat. Több helyi és környékbeli magánszemély és vállalkozás munkával, a tombolához ajándékokkal, a kínáláshoz italokkal, ételekkel segítette a szervezőket. A futók útvonalát a helyi polgárőrök, rendőrök biztosították. A