Tihany – Igazi terepfutás a Tihanyi-félszigeten

Tihany – Igazi terepfutás a Tihanyi-félszigeten – 2015.09.04.

Idén is a nyár egyik utolsó hétvégéjén, augusztus 22-én rendezte meg a Balaton-felvidéki Aktív Szabadidő Egyesület (BASE) a Tihany Xtreme terepfutóversenyt.

A versenyzők három táv közül választhattak, félmaraton (21km), negyedmaraton (10,5km) és az idén a rövidebb távok kedvelőire is gondolva bulifutamon (5km) indulhattak a futók.

A hatékony marketing munkának köszönhetően, idén jóval nagyobb számban érkeztek terepfutók a versenyre. 246-an álltak rajthoz a Belsőtó partján, hogy a félszigetet meredekebb emelkedőit legyűrve teljesítsék az extrém pályát. A mezőnyben voltak Ironman-ek, köztük a tihanyi Bánhidy Attila és vendégünk volt a Hegyifutó VB-n induló magyar csapat egyik tagja is, aki természetesen pálya rekordot döntött. Fonyó Sándor kevesebb, mint másfél óra alatt (1:21:15) teljesítette a Tihany Xtreme félmaraton távját.

Ideális futóidő volt. A friss, kicsit borongós délelőtt biztos, hogy nem okozott örömet a fürdőzőknek, de annál inkább örülhettek a futók, hogy nem rekkenő hőségben kell küzdeniük.

De versenyeztek a kicsik is. A nagyok extrém versenye előtt, gondolva a felnövekvő sportolni szerető gyerekekre, ovis és kisiskolás futóversenyt is szerveztek. 27 kis ovis és 32 iskolás futott el a szürke marha gulyáig, majd a tóparton vissza a célig teljesítve a 440 méteres körpályát, ahol az iskolások kétszer fordultak.

10 órakor startpisztoly helyett visszaszámlálással rajtoltak a terepfutók. A rajtot követően a mezőny teljes hosszában átérte a tóparti focipályát. Ahogy a mezőny eltűnt az Aranyház felé vezető úton a versenyközpontnál megkezdődött a kicsik díjazása.
Nagyon szép díjakat kaptak a dobogósok, de meglepetésként a díjátadást követően mindenki kapott egy-egy lufit, ami nagy izgalomba hozta a közönséget is.

Ezt követően nem kellet sokat várni, mert az 5 km-es mezőny első helyezettje kevesebb, mint fél óra alatt (29:44) ért célba. Ezzel a szenzációs időeredménnyel, a negyedik osztályos tihanyi Berry Benjamin igazán meglepte a közönséget. Maga mögött hagyta a junior és a felnőtt korú versenyzőket is.

Több meglepetés eredmény született. Sokan beszámoltak eredményükről, köztük Radó László is, hogy jobb idővel teljesítették a távot, mint azt várták. Voltak, akik a nehézségeket osztották meg a többiekkel. Valakinek az aszfaltos szakaszok estek rosszul, voltak akiknek a Külső-tó melletti mező és a Kiserdő ment nehezen, de éppen ezért lett a verseny neve Tihany Xtreme.

A három távon több korcsoportokban hirdettünk eredményt. Összesen 66-an álltak dobogóra.

És újra csak azzal tudom zárni rövid összefoglalóm, mint tavaly, hogy jó volt látni a fáradt arcokon a mosolyt, örömöt és jó volt látni, hogy sporttársak, mennyire tudnak örülni a társaik sikerének. Végül is ez az, amiért a szervezők évről évre megrendezik ezt a versenyt és fog motiválni bennünket jövőre is.

Ezúton is köszönjük partnereinknek és támogatóinknak, akik látják elszántságunkat, lelkesedésünket mellénk állnak, emelve versenyünk színvonalát. Köszönjük az önkormányzatnak, hogy befogadta a rendezvények sorába versenyünket, a Tihanyi Bencés Általános Iskolának, hogy biztonságos háttere volt a versenynek és köszönjük azoknak a vállalkozásoknak, szervezeteknek, személyeknek, aki adományaikkal, munkájukkal, eszközeikkel segítettek.

Örülünk, hogy olyat tudtunk nyújtani, amire jó visszaemlékezni, amit jó megosztani másokkal.