Az időjárás nagyon kegyes volt a Vonyarci Boros Forgatag című rendezvényhez. Ahogy egy hónappal korábban a sörfesztivál idején, most is csak a záró buli utolsó óráit áztatta el az eső, fújta szét a szél.
Az öt napon át zajló programnak az idén is a két éve kialakított rendezvénytér adott otthont. A közel ezer négyzetméteres terület közepét egy óriás sátor foglalta el, hogy szükség esetén a borozóknak védelmet adjon a nap, vagy az eső ellen. A tér északi oldala mellett húzódott a vásározók utcája, amit a fedett színpad szakított meg, a másik három oldalon pedig a faluban és a környék településein működő pincék, pincészetek borházai, valamint az alkalomhoz illő ételeket kínáló szolgáltatók lacikonyhái, büféi sorakoztak.

Sok más mellett cukorka-, prém, táska- és játékárusok alkották a rendezvénytér északi oldalát záró vásározó utcát

Zsíros kenyér, langalló, saslik, grillezett kolbász és hús, harcsás lecsó, halászlé, kürtőskalács szerepelt több más mellett a lacikonyhák menüjében

Nagyon kapósak voltak az óriás palacsinták is
A rendezvény ideje alatt minden este több órán át ugrálóvár, játszóketrec működött a tér egyik sarkán, és kézműves foglalkozásokat is tartottak a gyerekeknek, hogy a szülők nyugodtabban ápolhassák közben a borkultuszt.

Nagyon praktikusnak eszköznek bizonyult a gyerekek játszóketrece
Ugyancsak az esti óráktól indultak a színpadi programok, amiket az utolsó este kivételével minden alkalommal éjszakába nyúló utcabál zárt. Több más mellett fellépett a Zalai Balaton-part Ifjúsági Fúvószenekar és a Vonyarcvashegy Mazsorett Csoport műsora, a Bodri és a Miska Kancsó, Somos Zoltán és Farkas Edina, a Central Dance-EMotion Táncstúdió, Mutyi bohóc, a Népek Tánca csoport, a Boróka Színház, a Lunah-Shamila hastánc trió, Csillag Musical Társulat. A műsorok között különösen nagy sikert aratott Péter Szabó Szilvia, a Bikini és az Old Boys együttes, valamint a rendezvényt záró Balázs Pali és zenekara.

A Csillag Musical Társulat tagjai népszerű melódiákat adtak elő nagy sikerrel

Balázs Pali nem csak énekesként, bő humorú showmanként is szórakoztatta a közönséget
A főszereplő természetesen a bor volt, amit tisztán és szódával, pecsenyével és palacsintával egyaránt bőven fogyasztottak az öt nap során.

A Bezerics Pince borházában még a sörcsapból is bor folyt

A Vonyarcvashegyi Szőlészeti és Borászati Szakcsoport borházában a borok mellett pálinkát is kínáltak

A Papp és Fiai Pincészet borházában apa és fia együtt várta a vendégeket

Miközben itt és más boros rendezvényeken is kemény emelkedésnek indultak a borárak, a Brazsil Cseppek borházban már 150 forintért is adtak egy deci kiváló olaszrizlinget
Kép és szöveg Győrffy Árpád
Itt is feliratkozhat a hírlevelünkre