Vonyarcvashegy – Az ország minden részéből érkeztek nyargalók a hegyi versenyre

Százegyen, illetve egy kiskutyával együtt százketten rajtoltak el szombaton a Zenit Hotel elől a Vonyarci Nyargaláson - Fotó: Győrffy Árpád

Százegyen álltak rajthoz szombaton a Vonyarci Nyargalás című hagyományos hegyi futóversenyen. A Keszthelyi-hegységben kijelölt pálya 10 kilométeres, negyedmaraton hosszúságú szakaszán 64 versenyző, a 20 kilométeres félmaratonon 37 futó indult. A teljes pályán 635 méteres volt a szintkülönbség.

A résztvevők többsége a környékbeli községekből, városokból érkezett, sokan jöttek Zalaegerszegről, Nagykanizsáról, az északnyugat-dunántúli nagyvárosokból, de az ország távoli részeiről – például Pécsről, Szentesről, Szolnokról, Budapestről, Kaposvárról – is.

A verseny útvonala – Forrás: VTE

Az egykori Helikon Taverna, a mai Zenit Hotel parkolójában tartott szombat délelőtti rajt előtt Mazsi, azaz Marton Zsolt vezetett bemelegítést, majd Pali Róbert polgármester köszöntötte a versenyzőket és kísérőiket.

Bemelegítés Mazsival – Fotó: Győrffy Árpád

A rajt utáni pillanatokban – Fotó: Győrffy Árpád

Futók a Mulató utcában – Fotó: Győrffy Árpád

A két táv résztvevői közösen indultak a település északnyugati részének utcáit is magába foglaló pályám. Az első versenyző, a negyedmaraton távon induló nagykanizsai Kolonics Tamás 41 perc 36 másodperc után ért vissza a célként is szereplő hotelhez.

– Egy italt? – Előbb inkább egy kis levegőt. – A negyedmaratonon győztes Kolonics Tamás és a versenyt szervező Vonyarcvashegyi Turisztikai Egyesület munkatársa, Horváth Tamás a célban – Fotó: Győrffy Árpád

A második helyet ezen a távon a szigligeti Major Gábor (42:22), a harmadikat a balatonedericsi Illés Mátyás (44:48) szerezte meg.

Elektronikusan rögzítik a Illés Mátyás érkezését a célban – Fotó: Győrffy Árpád

A nők között negyedmaraton a zalaegerszegi Császár Éva volt a leggyorsabb, aki az 54:01-es idejével az abszolút verseny 9. helyén végzett.

A 20 kilométeres félmaraton távon hazai győzelem született, a vonyarcvashegyi Németh Gábor 1:28:07-es idővel szerezte meg az első helyet. A második a pécsi Dittrich András (1:28:53), a harmadik az alsópáhoki Murányi Gábor (1:30:58) lett.
A félmaratonon a nők között a fonyódi Herliné Salamon Piroska volt a leggyorsabb, aki 2:11:20-as idejével abszolút sorrendben a 21. helyen végzett.