Alsóörs bemutatta szépségét, kultúráját Veszprémben – 2015.09.22.
Kincseinket, hagyományainkat, büszkeségeinket szeretnénk bemutatni ma este, illetve ebből szeretnénk kiemelni egy korántsem teljes, de ránk mégis jellemző keresztmetszetet – köszöntötte a veszprémi Hangvillában összegyűlt több száz főnyi érdeklődőt Hebling Zsolt alsóörsi polgármester szombaton este.
A község hagyományait, értékeit, napjainkban is rendívül gazdag kulturális életét a Hangvillában először, de Veszprémben már másodszor mutatták be ilyen nagyszabású rendezvénnyel. Ahogy a tíz évvel ezelőtti, úgy ez a program is a településhez szorosan kötődő veszprémi helytörténész, Albrecht Sándor ötletére valósult meg. A mostani bemutatkozó létrejöttében fontos szerepe volt annak is, hogy az alsóörsi nyaralóval rendelkező és zenekarával nyaranta a mólónál rendszeresen fellépő Bélafi László a Hangvilla megálmodója és a város önkormányzatával, illetve a Vemév-Szer Kft-vel közös tulajdonosa az intézményt létrehozó, működtető Swing-Swing Kft-nek.
A polgármester röviden szólt a település természeti környezetéről, épített és kulturális örökségükről és mai életéről.
– Nemes játékainkból hoztunk egy csokorra valót. Kérem, fogadják olyan szeretettel, ahogy mi készültünk velük – kérte a hallgatóságát hebling Zsolt.
Az alsóörsieket és más érdeklődőket köszöntötte Brányi Mária Veszprémi alpolgármester és Bélafi László, majd együtt mondtak köszönetet a kezdeményezőnek, Albrecht Sándornak.
Albrecht Sándor (balról), Bélafi László, Brányi Mária – takarásban Hebling Zsolt
Az üdvözlőbeszédeket követte a mintegy egy órás kulturális összeállítás.
A több száz érdeklődőt két alsóörsi lovassys diák, Mórocza Fanni és Sebestyén Máté furulyajátéka köszöntötte Körmendi István kíséretével, Horváth Dénes felkészítésével.
Csordás Laura, a helyi iskola diákja az első alsóörsi nyaralótulajdonos, Endrődi Sándor egyik versét mondta el
Az Arany Páva díjas alsóörsi Sirály Nyugdíjas Egyesület énekkara főleg balatoni népdalokat énekelt Bónyai Mária vezetésével
Az általános iskola diákjai Tűztáncot jártak dr. Kovácsné Zsargó Csilla felkészítésével.
A Tromlerné Rusz Rita vezetésével működő Acro-Dance gyermektánccsoport produkciójának egyik látványos jelenete
Novák Edit saját versét és Albrecht Sándor írását mondta el
A község nyári komolyzenei életének egyik főszereplője és szervezője, Kiss Domonkos Judit gordonkaművész Lugosi Anna zongoraművésszel Csajkovszkij Romantikus keringő, és De Falla Tűztánc című művét adta elő
Kálmánffy Ferenc énekművész, a Honvéd Művészegyüttes egykori szólistája és fia Kálmánfi Gábor rövid operett összeállítást adott elő – zongorán Bárkányi Éva zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára kísérte éneküket.
Egy-egy műsorszám között Ferenczy Gáborné, az alsóörsi Integrált Közösségi és Szolgáltató tér (IKSZT) munkatársa beszélt a község pezsgő kulturális életéről, az önkormányzat és mások által kiadott könyvekről, a községben élő és a községhez kötődő művészekről, az Alsóörsön működő művészeti csoportokról egyéni alkotókról és a munkáikból a Hangvillában rendezett kiállításról.
Könyvek Alsóörsről – az egyik tárló
Alsóörsi Csipkeműhely tagjainak alkotásai – művészeti vezetőjük Szuper Miklósné
Az Alsóörsi Képzőművészeti Egyesület tagjainak képei – mesterük Horváth Lajos festőművész
Tóth Zoltán fafaragó művei és a Both Gábor szervezésében működő Nemzetközi Kőfaragó Szimpóziumon készült alkotások
A Tarnai Viktória vezetésével működő Tündérujjak kézimunkázó csoport
A műsorok után mindenki megkóstolhatta az egykor Bakter Bisztróban Gerencsér József vendéglős által híressé tett körözöttes kiflit és a helyi termelők borait.
A bemutatkozót az Alsóörsi Jazz-moló állandó zenekara, a Swing-Swing együttes zárta táncra hangolt műsorával.
Az alsóörsiek veszprémi bemutatkozóján kaptunk lehetőséget arra, hogy ünnepélyes körülmények között is gratuláljunk a községnek a fürdőzők által arany fokozatúra értékelt strandjukhoz és átadjuk az erről szóló oklevelet.
Kép és szöveg Győrffy Árpád
Ide kattintva feliratkozhat heti hírlevelünkre, ha értesülni akar új cikkeinkről