Tihany – A hatalmas szél igazán extrémmé tette a terepfutóversenyt

Gyönyörű időben, de hatalmas szélben zajlott a 4. alkalommal megrendezett Tihany Extreme Terepfutóverseny szombaton

Kétszázhuszonnégyen futották le szombaton gyönyörű időben a Tihanyi Extreme Terepfutóverseny három távjának egyikét a talán legszebb futópályán, a Tihanyi-félszigeten. A változatos domborzat mellett a futóknak külön kihívást jelentett a hatalmas szél.

A Balaton-felvidéki Aktív Szabadidő Egyesület (BASE) tagjai az idén negyedik alkalommal hirdették meg a programot 21 kilométeres “félmaraton”, 10,5 kilométeres “negyedmaraton” és 5 kilométeres “bulifutás” távon. A két hosszabb távhoz egy a Belső-tótól induló, oda visszatérő, az északnyugati oldal hegyeit, Sajkodot és a Külső-tót megkerülő 10,5 kilométeres pályát kellett egyszer, illetve kétszer lefutni. A 224 futóból legtöbben, kilencvenhárman a 10,5 kilométeres távra neveztek.

A szürkemarhák nem igazán zavartatták magukat a futók miatt

Futó ereszkedik lefelé a Belső-tó északi oldalán lévő pincék, kertek között

A három távon 4-4 kategóriában a díjakat, érmeket Tósoki Imre polgármester adta át. A helyi borászoknak, éttermeknek, őstermelőknek, vállalkozóknak köszönhetően sok ajándékot osztottak ki. A két nagyobb távon az abszolút elsők kupát is kaptak.

A Tihany Xtreme Félmaratont felnőtt férfi kategóriában jelentős fölénnyel Szekeres Tamás nyerte 1:31:54-es idővel – a képen a táv felénél újrakezdi a 10,5 kilométeres kört

A negyedmaraton férfi-felnőtt győztese Csíki Gergely lett 44:54-es időeredménnyel – a befutás pillanata

Simák Gergő a felnőtt bulifutáson lett első 21:49-es eredménnyel

A 11-éves Iróczki Lázár 25:31-es idejével első lett a bulifutás ifjúsági kategóriájában, és ezzel az eredménnyel a harmadik legjobb időt futotta a felnőtt férfiak mezőnyében is

Wimmer-Turcsányi Krisztina 25:58-as idővel nyerte a bulifutást a felnőtt nők között

A saját kategóriájában Bakos Kingának a 16., Csizmazia Katinkának a 8. helyre volt jó a 40:38-as időeredmény a bulifutásban

Bakos Péterné a női bulifutás senior kategóriájában 34:10-es idővel harmadik lett

Az idén is megszervezték az ovis futást is. A Belső-tó partján lebonyolított 300 méteres versenyen tizenheten vettek részt a legkisebbek közül. A kisiskolások kétszer ekkora távját huszonegyen teljesítették.
A szervezők a frissítőállomásokon izoitallal, vízzel, kólával, szőlőcukorral, almával, banánnal kínálták a futókat, a célban minikuglóf várta őket. Az ovisoknak, kisiskolásoknak müzliszelet, gyümölcsszelet is volt.